Nowy pracownik IFT #

Od 29 Października 2014 roku, przez dwa lata, w  Instytucie będzie pracował  dr  Pok Man Lo, zatrudniony w ramach projektu   MAESTRO  Narodowego Centrum Nauki p.t. "Krytyczne własności i fenomenologia gęstej materii hadronowej", którego kierownikiem jest prof. dr hab. Krzysztof Redlich.

Dr  Lo ukończył studia w roku 2005 na Chińskim Uniwersytecie w  Hong Kongu,  doktoryzował się w USA na  Uniwersytecie w  Pittsburghu. Jego praca doktorska, napisana pod kierunkiem profesora Erica Swansona, dotyczyła zagadnień  modelowego opisu uwięzienia kwarków w skończonej temperaturze i gęstości.  Aktualnie, dr  Pok Man Lo zajmuje się opisem przejść fazowych w materii QCD, w szczególności  ramach teorii pola na sieci.

Dr Lo ukończył właśnie trzyletni staż podoktorski  w "GSI Helmholtz Center for Heavy Ion Research" , Darmstadt, RFN, w grupie profesora Bengta Frimana.