Zmarł prof. dr hab. Zbigniew Jaskólski #

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 13 marca br. zmarł

ś.p.

Prof. dr hab. Zbigniew Jaskólski

Profesor Zbigniew Jaskólski urodził się 7 listopada 1957 r. Studia ukończył w 1981 r., doktorat z fizyki teoretycznej obronił w 1988 r., od 1999 r. doktor habilitowany. W 2013 r. otrzymał tytuł profesora nauk fizycznych. Ostatnio zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Instytucie Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Wrocławskiego. W czasie studiów i przez większość kariery zawodowej był związany z Instytutem Fizyki Teoretycznej UWr. W latach 2000-2004 zatrudniony w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.
W latach 2006-2013 Kierownik Studium Doktoranckiego Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wybitny specjalista w zakresie metod matematycznych w fizyce, zajmował się m.in. teorią strun oraz konforemnymi teoriami pola.
Jest autorem 43 publikacji naukowych, wypromował trzech doktorów.

Sumienny i oddany w pracy dydaktycznej. W 2009 r. wyróżniony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 marca 2018 r. (wtorek) na cmentarzu przy ul. Smętnej.
Rozpocznie je msza św. o godz. 11.00 w tamtejszej kaplicy.

Dziekan Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego
Dyrektor Instytutu Fizyki Teoretycznej