Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Valeriyi Mykhaylovej #

Dnia 6 czerwca 2023 r. o godz. 11:00 w Auli Leopoldina, pl. Uniwersytecki 1 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Valeriyi Mykhaylovej.

Tytuł: Transport Properties of Hot QCD Matter in the Quasiparticle Approach

Promotor: Dr. hab. Chihiro Sasaki, Prof. UWr, Instytut Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Wrocławskiego

Recenzenci:

Prof. dr hab. Wojciech Florkowski, Instytut Fizyki im. Mariana Smoluchowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prof. dr hab. Stanisław Mrówczyński, Zakład Fizyki Wielkich Energii, Narodowe Centrum Badań Jądrowych

Dr hab. Radosław Ryblewski, Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Beaty Kowal #

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Beaty Kowal odbędzie się 17 czerwca 2022 roku o godz. 12:15 w sali 422 Instytutu Fizyki Teoretycznej przy ul. Maxa Borna 9, 50-204 Wrocław.

Z rozprawą i recenzjami można zapoznać się tutaj: https://bip.uni.wroc.pl/2757/233/kowal-beata.html

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Josui Ungera #

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Josui Ungera odbędzie się 26 kwietnia 2022 roku o godz. 10:00. Obrona przeprowadzona zostanie w trybie hybrydowym w sali 422  przy ul. Maxa Borna 9, 50-204 Wrocław z możliwością dołączenia zdalnego w aplikacji Microsoft Teams zapewniającej publiczny dostęp do wydarzenia bez wcześniejszej rejestracji i umożliwiającej uczestnikom spotkania bezpośrednią komunikację.

Odnośnik do wydarzenia: Publiczna obrona rozprawy doktorskiej

Do spotkania można dołączyć z poziomu przeglądarki internetowej (w zależności od używanego systemu operacyjnego, wymagana może być przeglądarka Chrome/Edge) lub aplikacji Microsoft Teams (dostępna wersja bezpłatna). Dla zapewnienia właściwego przebiegu obrony, spotkanie będzie moderowane. W celu ułatwienia moderacji, uczestnicy wydarzenia proszeni są o podanie swojego imienia i nazwiska podczas dołączania do spotkania. Przebieg zdalnej obrony będzie rejestrowany.

Z rozprawą i recenzjami można zapoznać się tutaj: https://bip.uni.wroc.pl/2756/233/unger-josua.html

Obrona pracy doktorskiej mgr. Aleksandra Dubinina #

Dnia 9 czerwca o godz. 12:15 w sali 422 Instytutu Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Wrocławskiego, przy pl. Maksa Borna 9, odbędzie się publiczna obrona pracy doktorskiej

Mgr. Aleksandra Dubinina

pt.: Thermodynamics of Mott dissociation of hadronic matter within a generalized Beth-Uhlenbeck approach

Promotor:
Prof. dr hab. David Blaschke

prof. dr hab. Wojciech Broniowski, IFJ PAN i IF UJK
prof. dr D. Ebert - Uniwersytet Humboldta, Berlin

Praca jest wyłożona do wglądu w Bibliotece Instytutów Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego przy pl. M. Borna 9 we Wrocławiu.

Recenzje są dostępne na stronie internetowej Instytutu : http://www.ift.uni.wroc.pl/doctorates

Habilitacja dr. Janusza Miśkiewicza #

Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów informuje, że 22.12.2014r. zostało wszczęte postępowanie habilitacyjne dr. Janusza Miśkiewicza z Instytutu Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Wrocławskiego w dziedzinie nauk fizycznych, w dyscyplinie fizyka.

Autoreferat:
Innowacyjne metody analizy nieliniowych korelacji krzyżowych w układach złożonych

Skład komisji habilitacyjnej

Recenzja - prof. A.Lipowski, Recenzja - prof. R.Kutner, Recenzja - prof. W.Nowak (uzupełnienie)

Habilitacja dr Janusza Szwabińskiego #

Dnia 2 czerwca 2015r. zostało zakończone postępowanie habilitacyjne dr. Janusza Szwabińskiego. Rada Instytutu Fizyki Teoretycznej podjęła uchwałę o nadaniu dr. Januszowi Szwabińskiemu stopnia naukowego doktora habilitowanego w dziedzinie nauk fizycznych, dyscyplinie - fizyka.

Autoreferat:
        Metody fizyki statystycznej w badaniach stabilności sieci pokarmowych

Skład komisji habilitacyjnej, harmonogram postępowania habilitacyjnego

Recenzja - prof. A.Lipowski, Recenzja - prof. D.Makowiec, Recenzja - prof. B.Dybiec

Obrona pracy doktorskiej mgr Daniela Zabłockiego #

Dnia 13 marca 2015 r. o godz. 12.15 w sali 422 Instytutu Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Wrocławskiego, przy pl. Maksa Borna 9, odbędzie się publiczna obrona pracy doktorskiej

mgr Daniela Zabłockiego

pt.: Meson and diquark correlations in a chiral model for normal and color superconducting quark matter

Promotor:  prof. dr hab. David Blaschke UWr

prof. dr Dietmar Ebert - Uniwersytet Humboldta w Berlinie

prof. dr hab. Wojciech Broniowski - Instytut Fizyki Jądrowej w Krakowie

Praca jest wyłożona do wglądu w Bibliotece Instytutów Fizyki UWr przy pl. Maksa Borna 9 we Wrocławiu.

Obrona pracy doktorskiej mgr. Piotra Nyczki #

Dnia 24 lutego 2015 r. o godz.11.00 w sali 422 Instytutu Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Wrocławskiego, przy pl. Maksa Borna 9, odbędzie się publiczna obrona pracy doktorskiej

mgr. Piotra Nyczki

pt.: Przejścia fazowe w uogólnionym modelu q-wyborcy na grafie zupełnym

Promotor : dr hab. Katarzyna Sznajd-Weron, prof. PWr - Instytut Fizyki PWr.

Recenzenci :

prof. dr hab. Antoni Mituś - Instytut Fizyki PWr