Gość Instytutu #

W dniach 20.06 - 20.07 2016 r. . gościem Instytutu Fizyki Teoretycznej będzie dr  David ALVAREZ-CASTILLO   z Bogoliubov Laboratory for Theoretical Physics, JINR DUBNA, Rosja. Dr Alvarez-Castillo  w czasie swego pobytu  będzie kontynuować wspólpracę naukową z prof. dr. hab. Davidem Blaschke,  w ramach grantu NCN MAESTRO.

Gość Instytutu #

W dniach 01 - 31.08 2016 r. . gościem Instytutu Fizyki Teoretycznej będzie dr  Andrey RADZHABOV  z Institute for System Dynamics Control Theory SB RAS, Irkutsk, Rosja. Dr Radzhabov  w czasie swego pobytu  będzie kontynuować wspólpracę naukową z prof. dr. hab. Davidem Blaschke,  w ramach grantu NCN MAESTRO.

Gość Instytutu #

W dniach 29.05 - 05.06. 2016 r. . gościem Instytutu Fizyki Teoretycznej będzie mgr Alexander AYRIYAN z Laboratory for Information Technologies, JINR Dubna, Rosja. Mgr Ayriyan  w czasie swego pobytu  będzie kontynuować wspólpracę naukową z prof. dr. hab. Davidem Blaschke,  w ramach grantu NCN MAESTRO.

Gość Instytutu #

W dniach 29.05 - 10.07. 2016 r. . gościem Instytutu Fizyki Teoretycznej będzie dr Hovik GRIGORIAN z Laboratory for Information Technologies, JINR Dubna, Rosja. Dr Grigorian   w czasie swego pobytu  będzie kontynuować wspólpracę naukową z prof. dr. hab. Davidem Blaschke,  w ramach grantu NCN MAESTRO.

Nowy pracownik IFT #

Od 29 Października 2014 roku, przez dwa lata, w  Instytucie będzie pracował  dr  Pok Man Lo, zatrudniony w ramach projektu   MAESTRO  Narodowego Centrum Nauki p.t. "Krytyczne własności i fenomenologia gęstej materii hadronowej", którego kierownikiem jest prof. dr hab. Krzysztof Redlich.

Dr  Lo ukończył studia w roku 2005 na Chińskim Uniwersytecie w  Hong Kongu,  doktoryzował się w USA na  Uniwersytecie w  Pittsburghu. Jego praca doktorska, napisana pod kierunkiem profesora Erica Swansona, dotyczyła zagadnień  modelowego opisu uwięzienia kwarków w skończonej temperaturze i gęstości.  Aktualnie, dr  Pok Man Lo zajmuje się opisem przejść fazowych w materii QCD, w szczególności  ramach teorii pola na sieci.

Dr Lo ukończył właśnie trzyletni staż podoktorski  w "GSI Helmholtz Center for Heavy Ion Research" , Darmstadt, RFN, w grupie profesora Bengta Frimana.